Coraz to więcej kobiet, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

sonda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niesłychanie szybko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, ponieważ ćwiczenia dają wtedy lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak w większości wypadków powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona wrócić do normy i czuć się prawidłowo. Sporo pacjentek myśli, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Related Post